Radhošť

Hora opřená mýty a legendami

Nejen nádherné výhledy dělají z Radhoště jedno z nejoblíbenějších výletních míst v Beskydech. Je to především celá řada pamětihodností a zajímavostí, které zde stojí za to vidět.

Pokud se na Radhošť chystáte z Apartmánů U Trojice, například z Bílé-Mezivodí, doporučujeme vyrazit autem nebo autobusem na Pustevny směrem od Prostřední Bečvy. Už na samotných Pustevnách můžete vedle novodobé Stezky Valaška obdivovat také historické dřevěné stavby Maměnka a Libušín známého architekta Dušana Jurkoviče. Cestou na Radhošť po modré turistické značce pak můžete obdivovat vyhlídkový altán Cyrilka, sochu pohanského boha Radegasta a místo, odkud pochází jeden ze základních kamenů pražského Národního divadla.

A nakonec to nejkrásnější. Vrchol Radhoště ve výšce 1 129 metrů s úchvatnou dřevěnou kaplí Cyrila a Metoděje, kterou střeží sousoší obou věrozvěstů. Ať navštívíte Radhošť v zimě nebo v létě, v klidu se zde usaďte a vychutnávejte si ten okamžik. Pak se můžete občerstvit v příjemném prostředí restaurace horského hotelu Radegast a vydat se na pohodové 4 kilometry zpět na Pustevny.

Další tipy na výlet

Kontakty a rezervace

Biskupství ostravsko-opavské
Kostelní náměstí 3172/1
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava